Po co szczepić dzieci?

Dzieci na ogół nie zakażają dorosłych koronawirusem SARS-CoV-2, jest wręcz odwrotnie. Wszystkie dzieci z zakażeniem, które do nas trafiły, zakaziły się od dorosłych – powiedział w rozmowie z PAP dr hab. Ernest Kuchar z WUM.

Badanie naukowców z Hiszpanii wykazało, że do transmisji koronawirusa SARS-CoV-2 między dziećmi a członkami ich rodzin dochodzi bardzo rzadko.

Od początku pandemii lekarze sugerowali unikać kontaktu z dziećmi, bo najczęściej przechodzą zakażenie bezobjawowo i mogą łatwo przenosić wirusa. Najnowsze ustalenia pokazują jednak, że jest zupełnie inaczej: dzieci nie zarażają koronawirusem dorosłych. Już wcześniej do takiego wniosku doszedł szwajcarski lekarz Daniel Koch . Jak mówił, dzieci nie tylko rzadko chorują na COVID-19, lecz także nie posiadają receptorów, dzięki którym mogłyby zarażać koronawirusem starszych. Russell Viner, prezes Królewskiego Stowarzyszenia Pediatrów zalecił, aby dorośli na razie nie sugerowali się ustaleniami Szwajcarów, ponieważ nie istnieją wystarczające dowody na poparcie ich tezy. Teraz jednak przedstawili statystyki, które potwierdzają, że dzieci nie stanowią zagrożenia dla dorosłych .

Dorośli, którzy mieszkają razem z dziećmi, nie są bardziej narażeni na zakażenie koronawirusem oraz zgon z powodu choroby COVID-19 – twierdzą brytyjscy specjaliści, powołując się na obserwacje 9 mln ludzi poniżej 65. roku życia.

Po co maseczki jak jest szczepienie?
Co to jest filozofia noszenia maski?

Kto tu jest podupczony?

Tyle pytań tak mało odpowiedzi…..

#polska #covid19 #koronawirus #zdrowie #medycyna #ludzie